Näytä edellinen aihe :: Näytä seuraava aihe |
Kirjoittaja |
Viesti |
TJS-71
Liittynyt: 09 Hel 2011 Viestejä: 20 Paikkakunta: Joensuu
|
Lähetetty: Pe Tou 13, 2011 6:10 am Viestin aihe: Tapaaminen Lahdessa 28.5. |
|
|
Nostatetaas ensitapaamistamme omalla topikilla, hopsista heijaa.
VRF:n tapaaminen Hymyilevän motoristin kevätpäivän yhteydessä, jolloin voimme levittää "sanaa" muillekin "oikeauskoisille". Tulostan tapahtumaa varten pieniä infolehtisiä, joita voimme jakaa VN- ja EN-kuskeille jo päivän aikana.
Minulta tiedusteltiin sähköpostitse, että onko vulcanisteilla suunnitelmia illanvieton suhteen? Tähän topikkiin ehdotuksia asian tiimoilta, jos jollain on jotain mielessä. Itse en ole kerennyt asiaa sen enempiä miettimään.
Ja sitten itse asia:
Tapaaminen Lahdessa lauantaina 28.5. klo 17.30.
- Tapaamispaikkana Point Pubin yläkerta, osoite Niemenkatu 29, 15140 Lahti (kävelymatkan päässä Lahden matkustajasatamasta). Tekemäni sähköpostikyselyn perusteella lauantai kävi vastanneille paremmin kuin sunnuntai.
- Tapaamisen yhteydessä pidetään kokous, jossa valitaan jäsensihteeri ja webmaster. Näihin toiminnan kannalta tärkeisiin tehtäviin ovat jo ilmoittautuneet Pete Kumpula Helsingistä (jäsensihteeri) ja Aki Virtanen Mäntsälästä (webmaster).
- Tapaamisessa aletaan suunnitella VRF:n toimintaa osallistujien toiveiden perusteella sekä luetaan sähköpostikyselyssä esiin tulleet toiveet (jotka on jo käyty perustamiskokouksessa läpi).
- Tapaamisessa käydään läpi muutkin sähköpostikyselyssä esiin tulleet asiat, kuten kerhotunnukset, kotisivut...
Tervetuloa Lahteen! Osallistumalla voit parhaiten vaikuttaa toiminnan kehittämiseen. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
admin Site Admin
Liittynyt: 14 Kes 2009 Viestejä: 92
|
Lähetetty: Ma Tou 23, 2011 7:24 pm Viestin aihe: |
|
|
Onko pääkaupunkiseudulta menossa kukaan Lahteen?
Itse ajattelin käydä. Olis mukava ajaa porukalla. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
mrbeet
Liittynyt: 12 Maa 2011 Viestejä: 9 Paikkakunta: Hki
|
Lähetetty: Ke Tou 25, 2011 5:08 pm Viestin aihe: |
|
|
Tulossa ollaan... en vaan tiiä viel monellako pyörällä... vaihtoehdot: 2, 4, tuhat pyöräinen.
-pete- |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
TJS-71
Liittynyt: 09 Hel 2011 Viestejä: 20 Paikkakunta: Joensuu
|
Lähetetty: To Tou 26, 2011 5:22 am Viestin aihe: Re: Tapaaminen Lahdessa 28.5. |
|
|
TJS-71 kirjoitti: |
Ja sitten itse asia:
Tapaaminen Lahdessa lauantaina 28.5. klo 17.30.
- Tapaamispaikkana Point Pubin yläkerta, osoite Niemenkatu 29, 15140 Lahti (kävelymatkan päässä Lahden matkustajasatamasta). Tekemäni sähköpostikyselyn perusteella lauantai kävi vastanneille paremmin kuin sunnuntai.
Tervetuloa Lahteen! Osallistumalla voit parhaiten vaikuttaa toiminnan kehittämiseen. |
Tadaa, lauantai lähenee! Kokoontumisen sisältöä:
- VRF:n tämän hetkisen "johdon" esittely
- Webmasterin ja jäsensihteerin esittäytyminen
- Toiveiden ja ideoiden esille tuominen (tuoreet ja sähköpostikyselyssä tulleet)
- Mikäli haluat VRF:n jäseneksi, niin jäsenhakemuksen täyttö.
Varatkaa aikaa tapaamiseen yhdestä kahteen tuntia, niin voimme rauhassa käydä asioita läpi ja tutustua toisiimme.
Tervetuloa! |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
moksu
Liittynyt: 21 Maa 2011 Viestejä: 10
|
Lähetetty: To Tou 26, 2011 12:55 pm Viestin aihe: |
|
|
Kokoontumiseen en valitettavasti pääse , mutta mites tuo jäsenhakemuksen täyttö onnistuu etänä. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
mrbeet
Liittynyt: 12 Maa 2011 Viestejä: 9 Paikkakunta: Hki
|
Lähetetty: To Tou 26, 2011 4:41 pm Viestin aihe: |
|
|
Tulossa ollaan tosiaan mopolla tai autolla... varmaan autolla kun kaverin kaverilla kestää tehä kierteet mun v.siirtäjään... itiootit olivat keksineet et toinen pää oik ja toinen vas... sarjas oli molemmat oik. kierteet.
Toisiko joku mulle jäsenhakemuksen?
-pete- |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
Aki
Liittynyt: 21 Maa 2011 Viestejä: 11 Paikkakunta: Mäntsälä
|
Lähetetty: To Tou 26, 2011 6:44 pm Viestin aihe: |
|
|
onko joku ajelemassa hymyilevän tapahtumiin / mihin aikaan? vai pitääkö tulla suoraan vaan tapaamiseen?
taitaa olla mopoo vaan niin paljon ettei sieltä vulcaneita kerkee bongata
keli näyttäisi lauantaille suhteellisen positiiivista ,vaikka vähän voi ripottaa joskus, mutta sehän ei haittaa.
vulcanriders.fi sivustot julkaistaan aika piakkoin, sinne tulee lomake jäsenyyden hakemiseen. Joten nou hätä sen suhteen  _________________ ******************************
Vulcan Riders Finland - http://www.vulcanriders.fi
Kawasaki VN 1500 Classic
http://vulcan.saunavihta.net |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
TJS-71
Liittynyt: 09 Hel 2011 Viestejä: 20 Paikkakunta: Joensuu
|
Lähetetty: Pe Tou 27, 2011 4:39 am Viestin aihe: |
|
|
Aki kirjoitti: |
vulcanriders.fi sivustot julkaistaan aika piakkoin, sinne tulee lomake jäsenyyden hakemiseen. Joten nou hätä sen suhteen  |
Hyvin toimittu! |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
Matu_68
Liittynyt: 18 Kes 2009 Viestejä: 11 Paikkakunta: Etelä-pohjanmaa
|
Lähetetty: La Tou 28, 2011 5:47 pm Viestin aihe: |
|
|
Sorry En sitten päässyt lähtemään tapaamiseen.
Tekosyynä vesisade ja paskat coret, emäntä töissä isommat lapset jossain mopoilemassa ja pienin kotona (8v) meen häpeemään nurkkaan.
Mutta toivottavasti voitaisiin tavata esim. Kontiossa jos VRF:n porukkaa löytyy sieltä. Vulcanalia taitaa mennä kaverin poltareiden kanssa päällekkäin meen takas nurkkaan... _________________ -Kawasaki- Fire & Steel-
VN 1500 CLASSIC FI -02 |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
admin Site Admin
Liittynyt: 14 Kes 2009 Viestejä: 92
|
Lähetetty: La Tou 28, 2011 8:00 pm Viestin aihe: |
|
|
Matu_68 kirjoitti: | Sorry En sitten päässyt lähtemään tapaamiseen.
Tekosyynä vesisade ja paskat coret, emäntä töissä isommat lapset jossain mopoilemassa ja pienin kotona (8v) meen häpeemään nurkkaan.
Mutta toivottavasti voitaisiin tavata esim. Kontiossa jos VRF:n porukkaa löytyy sieltä. Vulcanalia taitaa mennä kaverin poltareiden kanssa päällekkäin meen takas nurkkaan... |
Custom ja Coret
Kaikki muut hyväksytään.
Kävin paikalla ja asiaahan siellä puhuttiin. Paikalla oli 13 immeistä. Kunhan Custom Riders Finlandin omat sivut saadaan pyörimään niin päässään asiaan.
Jäsenmaksu tulee olemaan 30e vuosi. Kangas merkit ja yhteistä kivaa tulee aikanaan. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
Flamen
Liittynyt: 09 Elo 2009 Viestejä: 4 Paikkakunta: Savonlinna
|
Lähetetty: Su Tou 29, 2011 8:34 am Viestin aihe: |
|
|
Jep jep
Iskipä sitten sellaisen lukon yläselkään että oikeaa kättä ei parane paljon nostella ja syvään hengittäessä keuhkoissa kirpaisee.
Yllä olevasta voi päätellä että lahden reissu jäi väliin
Tuliko hyviä
ja sitäkin parempia päätöksiä  _________________ VULCAN: in Roman religion, god of fire, particularly in its destructive aspects as volcanoes or conflagrations. His worship was very ancient, and at Rome he had his own priest (flamen). His chief festival, the Volcanalia, was held on August 23 |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
TJS-71
Liittynyt: 09 Hel 2011 Viestejä: 20 Paikkakunta: Joensuu
|
Lähetetty: To Kes 02, 2011 7:11 pm Viestin aihe: |
|
|
Flamen kirjoitti: |
Tuliko hyviä
ja sitäkin parempia päätöksiä  |
Kas tässä tiivistelmää Lahden tapaamisesta:
Vulcan Riders Finland Tapaaminen ja infotilaisuus Lahdessa
- Keskustelua perhejäsenyydestä. Pyritään pitämään vain yksi jäsenmaksusumma, eli 30 euroa/hlö.
- Vulcan Riders Finlandin jäsenyyden hakeminen: Paikalla olleet pystyivät hakemaan VRF:n jäsenyyttä. Kokouksen jälkeen pidetyssä hallituksen kokouksessa hakemukset hyväksyttiin. Jatkossa VRF:n nettisivuille tulee sähköinen hakemuslomake, jota kautta jäsenyyttä haetaan.
- Jäsenmaksun maksupohja: uunituoreella jäsensihteerillä on muokattava maksupohja, jonka otamme käyttöön.
- Keskustelupalstasta keskustelua. Webmasterimme Aki on pystyttämässä Vulcan Riders Finlandin nettisivuja, minne perustetaan myös keskustelupalsta. Toistaiseksi mennään Väinämöiset-sivuston voimin, sillä tämä on toimiva foorumi ja asiasta kiinnostuneet vulcanistit ovat tänne jo tiensä löytäneet.
- Keskustelua kerhotunnuksesta sekä paita- ja kangasmerkkihankinnoista. Puheenjohtaja Stig Lindströmin mukaan meillä on jo nyt lupa käyttää Vulcan Riders Associationin logoja ja niistä muokattavia kansallisia merkkejä. Eniten kannatusta tuntui saavan kullankeltainen/musta merkki, jossa ”Vulcan Riders Finland” -teksti. Selkämerkkiä ei nähty tarpeelliseksi, vaan pitäydytään maltillisessa vasempaan rinnukseen ommeltavassa kangasmerkissä. Lisäksi ehdotettiin, että kerhologon rinnalle tulisi esim. jäsennumero, nimi ja maakunta/paikkakunta tms. Kerhotunnuksella varustetun paidan kehittely sai myös hyvän vastaanoton. Asiaa viedään eteenpäin ja tarjouksia kysellään niin merkkien kuin paitojenkin kohdalla kesän aikana. Kerhotuotteiden myynnin tuotto käytetään kerhon toiminnan kehittämiseen.
- Kysymys Smoton jäsenyydestä. Todettiin tässä vaiheessa tarpeettomaksi. Smoton jäsenyyttä voi kuulemma hakea myös yksityishenkilönä, jos joku tuntee sen tarpeelliseksi.
- Trafin mp-lista: Kawasakin custom/cruiser-mallien määrä kiinnostaa, ja paikalla olleen henkilön mukaan listan voi saada Trafilta. Listan pyytäminen maksaa hieman, tarkkaa summa ei muistettu. Asia selvitetään kesän aikana.
- Mustion grillausilta: Kristiina Lindström ehdotti, että kesän aikana voisimme kokoontua heille grillailun ym. kivan merkeissä. Ajankohta jäi avoimeksi ja ilmoittelemme asian etenemisestä VRF:n nettisivuilla.
- Todettiin, että kesä 2011 menee VRF:n sanan levittämiseen ja seuraavana kesänä voimme järjestää enemmän yhteisiä tapahtumia.
- Volcanalia järjestetään 19.-21.8. ja se pidetään virallisena VRF-kokoontumisena tänä kesänä.
Tapaamisen jälkeen VRF:n hallitus piti kokouksen, missä mm. hyväksyttiin paikalla olleiden jäsenyyshakemukset. Kokouksen pöytäkirja tulee nähtäväksi tuleville nettisivuillemme lähiaikoina.. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
moksu
Liittynyt: 21 Maa 2011 Viestejä: 10
|
|
Takaisin alkuun |
|
 |
laku
Liittynyt: 22 Kes 2009 Viestejä: 8 Paikkakunta: Espoo Kiuruvesi
|
Lähetetty: La Kes 18, 2011 2:42 pm Viestin aihe: |
|
|
Näin jälkikäteen hieman harmittaa etten tullut paikalle, vaikka Lahdessa olinkin. No, olihan sitä kotiin tultava jo hyvissä ajoin, että tavallaan sillaikin
Mutta hienoa, että on tällaista yhteenliittymisaktiivisuutta! |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
|